Czytanie nut głosem klasy 6/6 i IV/IV

25.06.2020

Witam Drogich Uczniów! Nadeszła pora wakacji i koniec zmagań z ćwiczeniami solfeżowymi! Dziękuję za pracę  w szkole i za nagrania, które przesłaliście mi podczas nauki zdalnej – z przyjemnością je odsłuchiwałam i oceniałam. Życzę Wesołych wakacji ale też rozśpiewanych – na obozach wypoczynkowych, koloniach… Pozdrawiam, Ewa Pochopień.
Dziękuję uprzejmie Panu Dyrektorowi za opublikowanie,pozdrawiam ,Ewa Pochopień.

16.06.2020

:proszę powtórzyć wszystkie przerobione ćwiczenia w tonacjach molowych .Dla chętnych : skomponować własną 8-taktową  melodię w ulubionej tonacji ,składającą się z poprzednika i następnika.Kompozycję zapisać i przesłać zapis nutowy ; lub nagrać i przesłać .Życzę wszystkim miłej pracy twórczej i pozdrawiam.Ewa Pochopień.

10.06.2020 r.

powtórzyć wszystkie przygotowane ćwiczenia w tonacjach durowych

6.06.2020 r.

Proszę przetransponować znane Wam ćwiczenie nr 705 do tonacji D-dur – przesłać nagranie na mojego maila. Tu jest pewna ciekawostka – jaka, sami się przekonacie śpiewając to ćwiczenie w D-dur z solfeżu. Życzę radości ze śpiewania. Pozdrawiam, Ewa Pochopień.

27.05.2020 r.

Proszę śpiewać ćwiczenie nr 690 w tonacji gis-moll (strona 216) i ćwiczenie 691  (strona 217), z tekstem i nazwami literowymi.

12.05.2020 r.

– Proszę śpiewać ćwiczenie nr 705 w tonacji Des-dur (strona 220).

29.04.2020 r.

Proszę:

1. Śpiewać „Prząśniczkę S. Moniuszki w tonacji c-moll nazwami alfabetu muzycznego”.
  2. Śpiewać jedno wybrane z solfeżu ćwiczenie, w tonacji dur lub moll, o czterech lub pięciu znakach przykluczowych, na przykład As-dur lub gis-moll.
  3. Nagranie pieśni i ćwiczenia przesłać na mój adres e-mail podany na stronie internetowej szkoły. Przed wykonaniem ćwiczenia zapowiedzieć jego numer i stronę w solfeżu. Zapis nutowy pieśni był przesłany w komunikacie z dnia 30.03.2020.

Termin wykonania zadań: 19.05.2020 r.

Pozdrawiam uczniów E.P.

4.04.2020

Proszę uczniów o powtarzanie dotychczasowego zadania.

Wybierz w solfeżu po jednym ćwiczeniu w tonacji E-dur i cis-moll i postaraj się wyćwiczyć je płynnie. Sprawdzian opanowania przygotowywanych ćwiczeń odbędzie się po zakończeniu nauki zdalnej.
Pozdrawiam Ewa Pochopień

30.03.2020

Proszę śpiewać melodię pieśni S. Moniuszki pt. „Prząśniczka” nazwami
literowymi w tonacji d-moll i c-moll. Piosenka znajduję się w
podręczniku „Nasza muzyka” z klasy III, str. 112.

zamieszczam zdjęcie zapisu nutowego pieśni.