Dzień Edukacji Narodowej w Skawinie

16 października 2017 w Pałacyku Sokół w Skawinie odbyła się Uroczysta Gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Głównym celem Uroczystości było wręczenie Nagród Burmistrza Miasta i Gminy Skawina najlepszym nauczycielom w całej Gminie Skawińskiej. Nagrody wręczali:
Paweł Kolasa – Burmistrz Miasta Gminy Skawina,
Norbert Rzepisko – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Skawina,
Marek Marzec – Kierownik Wydziału Edukacji i Zdrowia Urzędu Miasta i Gminy Skawina.

Przed rozdaniem nagród, Uroczystość uświetnili uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Skawinie:
Aleksandra Bartuś – klarnet, klasa prof. Tomasza Sowy – zagrała Romans i  „Polkę Dziadek”  Karola Namysłowskiego z akompaniamentem prof. Jacka Żyrka

Adam Kondek – ksylofon, klasa prof. Lesława Ryńskiego  – zagrał „Galop” Maria Paliewa z akompaniamentem prof. Magdaleny Kurek

Milena Kowalczyk – klarnet, klasa prof. Tomasza Sowy  – zagrała „Pszczółkę Maję” Karela Svobody z akompaniamentem prof. Jacka Żyrka

Wiktoria Gnot – fortepian, klasa prof.  Michała Roemera  – zagrała I część sonaty cis-moll op.27 tzw. „Księżycowej” Ludwiga van Beethovena

Oliwia Frączek – Warias – ksylofon, klasa prof.Lesława Ryńskiego zagrała „Doc Brown Cake Walk” Charlesa Johnsona z akompaniamentem prof. Magdaleny Kurek.

Uczniowie zostali nagrodzeni brawami, a po występie wraz z pedagogami zostali zaproszeni na poczęstunek.
Z przyjemnością informujemy, że nasz nauczyciel pan Jacek Żyrek otrzymał w bieżącym roku Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Skawina.

Wszystkim występującym uczniom, pedagogom i panu Jackowi Żyrkowi serdecznie gratulujemy.