W zwiazku z pojawieniem się w naszym kraju osoby zakażonej kronawirusem, informuję o zintensyfikowaniu działań mających na celu zabezpieczenie uczniów i pracowników szkoły przed rozprzestrzenianiem się niebezpiecznych patogenów chorobotwórczych.

Apeluję do rodziców o powstrzymanie się z wysyłaniem dzieci do szkoły z objawami choroby, przeziębienia, itp.

Informuję, że dzieci z objawami choroby lub chore nie będą przyjmowane na lekcje. Dzieci, u których w trakcie pobytu w szkole wystąpią objawy choroby, będą w porozumieniu z rodzicami odsyłane do domu.

Każdy uczeń po przyjściu do szkoły jest zobowiązany do niezwłocznego umycia rąk mydłem przy użyciu ciepłej wody. O konieczności umycia rąk, są zobowiązane przypominać uczniom panie woźne i wszyscy nauczyciele.

Zalecam śledzenie informacji jakie są zamieszczone i będą stale aktualizowane na stronie UMiG Skawina. Link do strony: https://www.gminaskawina.pl/index.php?option=16&action=news_show&news_id=19411&menu_id=0

Zachęcam do korzystania z zasobów informacyjnych jakie można znaleźć na stronie www Ministerstwa Zdrowia:

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

i Głównego Inspektora Sanitarnego:

https://gis.gov.pl/aktualnosci/komunikat-glownego-inspektora-sanitarnego-w-sprawie-potwierdzonego-przypadku-koronawirusa/

Informuję, że zgodnie z opinią Ministra Edukacji Narodowej osoby, które nie miały kontaktu z osoba chorą, nie maja powodu do obaw.

Konrad Szota
Dyrektor
Szkoły Muzycznej I stopnia w Skawinie