klasa 3/6

23.05.2020 r.

Dzień dobry Wszystkim!!!

Dziś zadanie specjalne. Jesteście w gamie h- moll. Wymyślacie cztero- taktową melodyjkę opartą o dźwięki gamy w odmianie harmonicznej. Zaczynamy ją od nutki h (małe) i kończymy na h1. Oczywiście korzystanie z instrumentów przy komponowaniu jest obowiązkowe- musicie wiedzieć co piszecie. Rytm też sami wymyślacie. Pamiętajcie również o wartościach rytmicznych- żeby zgadzała się ich ilość w takcie. Czekam na Wasze kompozycje do 28.05.

Miłej zabawy życzę!!!

15.05.2020 r.

Witam serdecznie

Dzisiaj proponuję Wam zapisać znaną melodię piosenki „Żabka mała” z pamięci. Piosenkę zapisujemy w tonacji D- dur zaczynając od dźwięku d1. Na Wasze prace czekam tydzień, do 22.05. Życzę udanej zabawy!!!

8.05.2020 r.

Witam serdecznie!!! W ramach zajęć fakultatywno –wyrównawczych, zachęcam Was do rozwiązania kilku zadań. Dzięki nim utrwalicie sobie wiedzę i przypomnicie wiadomości. Miłej zabawy!!!

30.04.2020 r.

Witam serdecznie!!!

W związku ze zbliżającym się weekendem majowym, nie zadaję żadnych nowych ćwiczeń. Proszę tylko, żebyście przemyśleli cały dotychczas przerobiony materiał i napisali, czego jeszcze do końca nie rozumiecie, co wytłumaczyć jeszcze raz bądź utrwalić. Pozdrawiam.

25.04.2020 r.

Witam serdecznie. W ramach fakultetów zachęcam Was do powtórzenia niektórych zagadnień.

Obejrzyjcie sobie na kanale you tube filmik „Muzyczna przygoda lekcja 8”- znajdziesz tutaj informacje na temat interwałów prostych. Proszę o mailowe potwierdzenie wykonania zadania do poniedziałku 27.04. Pozdrawiam i życzę miłego weekendu.

Witam serdecznie. Przygotowałam dla Was coś, dzięki czemu trochę się pobawicie, a i powtórzycie poznane zagadnienia. Odpowiedzcie na zagadnienia, a następnie z odpowiedzi ułóżcie krzyżówkę muzyczną.

1. (5) Może być wiolinowy lub basowy.

2. (6) Interwał składający się z 12 półtonów.

3. (6) Imię Wieniawskiego.

4. (6) Interwał składający się z czterech półtonów.

5. (8) Wstęp do przedstawienia operowego.

6. (6) Instrument strunowy, szarpany.

7. (6) Imię Schumanna.

8. (5) Imię bohaterki opery „Halka”.

9. (9) Nazwisko kompozytora opery „Halka”.

Liczba w nawiasach np. (6) oznacza liczbę liter odpowiedzi.

Czekam na Wasze pomysły do przyszłego czwartku tj. 23.04. 2020 r.

Życzę miłej zabawy