klasy III i IV cykl czteroletni

7.06.2020 r.

Dzień dobry!!!

Dzisiaj w ramach utrwalenia Dominanty septymowej proszę obejrzeć na kanale you tube filmik:

-Muzyczna przygoda- ćwiczenia z dominantą septymową cz. 1.

Pozdrawiam Was serdecznie

23.05.2020 r.

Dzień dobry Wszystkim!!!

Dziś zadanie specjalne. Jesteście w gamie cis- moll. Wymyślacie cztero- taktową melodyjkę w metrum sześć ósmych, opartą o dźwięki gamy, odmiany doryckiej. Zaczynamy ją od nutki cis i kończymy na cis1. Oczywiście korzystanie z instrumentów przy komponowaniu jest obowiązkowe- musicie wiedzieć co piszecie. Rytm też sami wymyślacie, ale w trzech taktach muszą się znaleźć grupy szesnastkowe. Pamiętajcie o prawidłowym łączeniu wartości rytmicznych. Czekam na Wasze kompozycje do 28.05.

Miłej zabawy życzę!!!

15.05.2020 r.

Witam serdecznie

Dzisiaj proponuję Wam zapisać temat z utworu Bolero M. Ravela. Utwór ten znacie doskonale, choćby z kanonu, który Was obowiązuje na audycjach muzycznych. Melodia jest dostępna na kanale YouTube. Podpowiedz: zaczynamy od dźwięku c2, kończymy na g, melodia ma 8 taktów i jest w metrum trzy- czwarte. Czekam na Wasze prace do 22.05.2020. Udanej zabawy!!!

8.05.2020 r.

Witam serdecznie!!! W ramach zajęć fakultatywno –wyrównawczych, zachęcam Was do rozwiązania kilku zadań. Dzięki nim utrwalicie sobie wiedzę i przypomnicie wiadomości. Miłej zabawy!!!

30.04.2020 r.

Witam serdecznie!!!

W związku ze zbliżającym się weekendem majowym, nie zadaję żadnych nowych ćwiczeń. Proszę tylko, żebyście przemyśleli cały dotychczas przerobiony materiał i napisali, czego jeszcze do końca nie rozumiecie, co wytłumaczyć jeszcze raz bądź utrwalić. Pozdrawiam.

25.04.2020 r.

Obejrzyjcie sobie na kanale you tube filmik „Muzyczna przygoda lekcja 35”. Są w nim informacje na temat dominanty septymowej oraz jej brzmienie. Proszę o mailowe potwierdzenie wykonania zadania do poniedziałku 27.04. Pozdrawiam i życzę miłego weekendu.

Witam serdecznie.

Przygotowałam dla Was coś, dzięki czemu trochę się pobawicie, a i powtórzycie poznane zagadnienia. Zadaniem na dziś, jest ułożenie muzycznej krzyżówki, której hasło to: FORTEPIAN. Wszystkie pytania muszą dotyczyć muzyki (do odpowiedzi możecie użyć np. nazw interwałów, instrumentów, nazwisk kompozytorów) i bardzo proszę o ich zapisanie.

Na Wasze pomysły czekam do przyszłego czwartku.

Życzę miłej zabawy. 🙂