Zapraszamy od objerzenia filmu z koncertu. Autorem filmu jest pan Krzysztof Skrzybalski, któremu składamy serdeczne podziękowania za piękne ujęcia filmowe i ciekawy montaż.

FILM Z KONCERTU

6 października 2022 roku odbył się w naszej Szkole koncert, w czasie którego publiczność mogła poznać brzmienie nowego fortepianu.
Instrument Yamaha C5X został zakupiony w ramach programu rządowego „Infrastruktura Szkolnictwa Artystycznego 2022” ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, oraz z budżetu Organu Prowadzącego Gmina Skawina.
Gośćmi Specjalnymi koncertu byli:
Burmistrz Miasta i Gminy Skawina pan Norbert Rzepisko,
Pierwszy Zastępca Burmistrza pan Witold Grabiec,
Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Skawinie, Przewodniczący Komisji Edukacji pan Ryszard Majdzik,
Radny Rady Miejskiej w Skawinie, Przewodniczący Komisji Kultury pan Karol Kościelny,
Podinspektor w Wydziale Rozwoju i Strategii Urzędu Miasta i Gminy Skawina pan Maciej Fugiel.

Przed występem artystów dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Skawinie pan Konrad Szota podziękował Gościom Specjalnym za przychylność, pośrednictwo i wysiłek, dzięki czemu wspaniały instrument znalazł się w posiadaniu Szkoły.

Koncert rozpoczęła pani Viktoriia Karpenko Polonezem A-dur op. 40 nr 1 Fryderyka Chopina.

W wykonaniu ucznia Miłosza Liskiewicza (klasa prof. Anny Bałenkowskiej) usłyszeliśmy „Kamienną lampę w herbacianym ogrodzie” Janiny Garści,
następnie uczennica Zosia Sęk (klasa prof. Urszuli Gofryk-Bąk) zagrała Sonatinę C-dur Thomasa Haslingera,
uczeń Elias Avelino da Silva (klasa prof. Marty Karbowskiej)wykonał etiudę d-moll Jeana Baptiste Duvernoya.

Pan Andrzej Panasiuk zabrał nas na chwilę w świat muzyki filmowej wraz z Ennio Morricone utworem „Chi Mai”.

Uczennica Hania Milarska (klasa prof. Viktorii Karpenko) zagrała temat z filmu Amelia,
uczennica Aniela Dyrek (klasa prof. Marty Karbowskiej) zaprezentowała nam „Szkic” Roberta Gilera.

Za sprawą pani Viktorii Karpenko powróciliśmy do muzyki Fryderyka Chopina. Usłyszeliśmy Fantazję Impromtu cis-moll op.66, oraz Etiudę c-moll „Rewolucyjną” op. 10 nr 2.

Uczennica Amelia Kowal (klasa prof. Anny Bałenkowskiej) wykonała Preludium Des-dur „Deszczowe” op. 28 nr 15 Fryderyka Chopina i Etiudę „Epilogue” Stephena Hellera.

Ostatnim punktem koncertu był występ tria w składzie:
pani Katarzyna Mrozek – obój (artysta gościnny)
pani Krystyna Milaniak – fagot (artysta gościnny)
pani Aleksandra Zagórska – fortepian – nauczycielka naszej Szkoły.
Usłyszeliśmy Trio na obój, fagot i fortepian Francisa Poulenca.

Koncert prowadzili pani Anna Bałenkowska i pan Marcin Słonina.

Byliśmy świadkami pięknej muzyki w pięknym wykonaniu na wspaniałym instrumencie.
Wielkie gratulacje dla wszystkich artystów grających i zapowiadających.