Szanowni Państwo, drodzy Rodzice!

W najbliższym czasie w Szkole Muzycznej I stopnia w Skawinie odbędą się warsztaty muzyczne (lekcje mistrzowskie) prowadzone przez wybitnych instrumentalistów i pedagogów.

Zajęcia będą prowadzone z każdym uczniem określonego instrumentu w Sali Kameralnej Szkoły. Na czas warsztatów uczniowie są zwolnieni z zajęć w swoich szkołach i przychodzą obserwować i uczestniczyć w warsztatach. Ważne, aby uczeń odbył własną lekcję z zaproszonym instrumentalistą i był obecny na lekcjach swoich kolegów. Tak więc każdy uczestniczy w warsztatach czynnie i w charakterze obserwatora.

Jak Państwo wiedzą, rodzice uczniów stanowią bardzo ważną rolę wspomagającą naszą pracę w szkole. Bardzo proszę o osobisty liczny udział rodziców. Proszę o obserwację lekcji, nie tylko swojego dziecka, ale też i innych uczniów. Zaobserwowana wiedza, na pewno przyda się Państwu podczas ćwiczeń dziecka w domu. Podczas warsztatów, w czasie przeznaczonym na pytania (najlepiej podczas przerwy), będzie można zadać pytania prowadzącemu zajęcia. Prowadzący warsztaty, bardzo chętnie współpracują z rodzicami uczniów, którzy obserwując prowadzone lekcje mistrzowskie „z boku”, wynoszą dużo wiedzy z obserwacji prowadzonych zajęć.

Terminy lekcji otwartych zostaną podane w osobnym komunikacie. Lekcje mistrzowskie z uczniami tych instrumentów, które nie odbędą się w bieżącym roku kalendarzowym, postaram się zaplanować w semestrze wiosennym.

Wszystkim uczestnikom i ich rodzicom życzę wspaniałych wrażeń z kontaktu ze znanymi artystami, którzy zaszczycą naszą szkołę, prowadząc lekcje mistrzowskie z naszymi uczniami.

Konrad Szota
Szkoła Muzyczna I stopnia w Skawinie