prof. Marcin Słonina

Drodzy uczniowie,

Przygotowałem dla Was instrukcję do strony internetowej teoria.com, którą wielu z Was już zna. Dzięki niej możecie ćwiczyć samodzielnie rozpoznawanie interwałów, trójdźwięków, rodzajów gam, a nawet dyktanda melodyczne. Instrukcję znajdziecie tutaj:

https://drive.google.com/file/d/1l4O1OslspmC3jLu1eQ8knI-I-VkB6otE/view?usp=sharing

Poniżej zamieszczam też link do filmu, w którym tłumaczę, jak włączyć trzy z ćwiczeń – interwały, trójdźwięki i rodzaje gam. Potraktujcie to jako dodatkowy materiał:

Robiłem go jednak dla klasy trzeciej, więc niektóre rzeczy będziecie musieli dodać w ustawieniach przed włączeniem każdego ćwiczenia (np. rodzaje trójdźwięków). Wszystko jest wyjaśnione w prezentacji, są w niej obrazki więc powinniście bez problemu sobie z tym poradzić. W przypadku problemów kontaktujcie się ze mną (mail poniżej).

Proszę wszystkich chętnych o wysłanie wyników z przynajmniej jednego ze zrobionych ćwiczeń, najlepiej takiego, które sprawia wam największe trudności – odpowiedzcie co najmniej na 10 przykładów albo spróbujcie samodzielnie zrobić jedno dyktando z tej strony. Możecie więcej, jeśli macie chęć – to zależy od Was. Wysyłajcie do mnie wyniki, najlepiej w formie zdjęć albo kopiując ich tekst (to jak znaleźć wyniki również jest w prezentacji), na maila msloninasmuz@gmail.com. Ćwiczcie regularnie z użyciem tej strony i instrukcji, a gwarantuję, że lepiej będziecie wszystko rozpoznawać. 

Jeśli macie inne problemy związane z kształceniem słuchu, np. nie do końca rozumiecie pewnych tematów, również piszcie śmiało do mnie – te zajęcia do tego właśnie służą. Będę Wam udostępniał regularnie jakieś ogólne zadania, jednak chcę się jak najbardziej dopasować i pomóc Wam w tym, co jest dla każdego z Was najtrudniejsze.

Serdecznie pozdrawiam,

Marcin Słonina