7 listopada 2022 r. uczczono pamięć ppor. Mieczysława Majdzika, żołnierza niezłomnego, działacza opozycji w PRL, więzionego w czasach stalinowskich.
Obecni byli m.in. zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP pan Piotr Ćwik, szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych pan Jan Kasprzyk, wicewojewoda małopolski pan Mateusz Małodziński, Burmistrz Miasta i Gminy Skawina pan Norbert Rzepisko, oraz syn Mieczysława Majdzika pan Ryszard Majdzik, wiceprzewodniczący Rady Miasta Skawina i Przewodniczący Komisji Edukacji.
Nastąpiło oficjalne otwarcie ulicy imienia ppor. Mieczysława Majdzika.

Uroczystości zakończyło spotkanie w Ośrodku Kulturalno-Rekreacyjnym „Gubałówka”, gdzie nasi uczniowie wystąpili w części artystycznej. Zagrała szkolna orkiestra dęta poprowadzona przez pana profesora Konrada Piserę, sekcję rytmiczną przygotował pan profesor Lesław Ryński.
W orkiestrze szkolnej pięknie zaprezentowali się uczniowie:

Kaja Kotula
Piotr Furmanek
Albert Gajda
Jacek Matczyk
Ignacy Czech
Łukasz Matczyk
Mateusz Romański
Olaf Cierzak
Oliwia Koczwara
Lena Jezierska
Gabriela Brożek
Emilia Kurek

Orkiestrę wspomagali nauczyciele:
pan profesor Dawid Pławecki
pani profesor Zuzanna Michna
pan profesor Konrad Pisera.

Następnie wystąpiło Trio Wokalne ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Krakowie im. majora Hieronima Henryka Baranowskiego przy Zespole Szkół i Placówek pod nazwą Centrum dla Niewidomych:
Natalia Wolańska
Patrycja Zarzycka
Krzysztof Maciejczyk

akompaniował pan profesor Andrzej Panasiuk.
Występujący zostali nagrodzeni bardzo długimi brawami.
Zespół przygotował pan profesor Konrad Szota.

Część artystyczną zakończyły uczennice naszej Szkoły.
Solo na fortepianie pięknie zagrała Amelia Kowal, uczennica klasy fortepianu pani profesor Anny Bałenkowskiej.
Następnie Amelka zagrała w duecie ze swoją siostrą Marysią Kowal. Marysia jest uczennicą klasy skrzypiec pani profesor Ady Kwaśniewicz.
Swoim wykonaniem młode artystki wywarły ogromne wrażenie na licznie zgromadzonej publiczności.

Wszyscy młodzi muzycy doskonale wywiązali się ze swojego zadania, czego dowodem były owacyjne brawa publiczności.

Piękny życiorys bohatera i opozycjonisty ppor. Mieczysława Majdzika został przedstawiony w wystąpieniach poprzedzających część artystyczną. Wspomniano również o działalności opozycyjnej w czasach PRL pana Ryszarda Majdzika oraz pięknej i chlubnej historii dziadka pana Ryszarda Majdzika, zamordowanego w Miednoje – pana Zygmunta Majdzika.

Uroczystość była piękną lekcją historii i patriotyzmu dla zebranej młodzieży i dzieci obu szkół muzycznych.