Dla kandydatów

Szkoła Muzyczna I stopnia w Skawinie

Wnioski o przyjęcie do Szkoły Muzycznej I stopnia w Skawinie można składać od 1 marca do dnia 5 czerwca. Wnioski są przyjmowane w sekretariacie szkoły. Najwygodniej jednak będzie Państwu złożyć wniosek w formie elektronicznej poprzez stronę internetową Szkoły LINK DO WNIOSKU. Pamiętajmy jednak, że przed przesłuchaniem dziecka, złożony wniosek należy  własnoręcznie podpisać. Zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do nauki w Szkole Muzycznej I stopnia w Skawinie należy złożyć najpóźniej w dniu badania przydatności. W przypadku niedostarczenia zaświadczenia dziecko nie będzie przesłuchiwane. 

Bez załączonego kompletu dokumentów, pracownicy szkoły nie mogą przystąpić do przesłuchania dziecka.

Szkoła przyjmuje dzieci, które w roku przeprowadzanego naboru kończą 7 lat, a nie przekraczają 16 roku życia (w wyjątkowych przypadkach dopuszcza się przyjęcie dziecka w wieku 6 lat – patrz Regulamin rekrutacji).

Szkoła prowadzi zajęcia w specjalnościach: skrzypce, altówka, wiolonczela, fortepian, gitara, akordeon, perkusja, flet, klarnet, saksofon, trąbka, puzon.

Uczymy samodyscypliny, samokontroli, umiejętności skupienia się, koncentracji, pokonywania stresu. Szkoła daje poczucie pewności siebie i prawidłowej samooceny. Dzieci poprzez koncerty i audycje uczniowskie poznają, na czym polega zdrowa rywalizacja, zdobywają obycie estradowo – sceniczne, dowiadują się, że trema może być mobilizująca i wręcz pomaga w udanym występie. Szkoła uczy odporności psychicznej, kultury osobistej, rozwija dziecko intelektualnie i artystycznie, przyczynia się do rozwoju osobowości dziecka.

Uczniowie bardzo chętnie przychodzą na zajęcia, lubią swoich nauczycieli, uwielbiają koncertować zarówno indywidualnie, jak i zespołowo. Poznają nowe koleżanki, nowych kolegów, są bardzo zadowolone ze szkoły i zajęć, które się w niej odbywają. W naszej szkole muzycznej panuje wspaniała atmosfera, a to dzięki świetnej kadrze nauczycielskiej, złożonej wyłącznie z czynnych artystycznie muzyków. Uczniowie zdobywają laury na poważnych konkursach muzycznych w kraju i za granicą. A jeżeli Państwo chcecie, aby Wasze pociechy odnosiły sukcesy na estradach muzyki klasycznej lub rozrywkowej, to edukacja i podstawowa wiedza z zakresu muzyki oraz umiejętność gry na instrumencie bardzo pomogą w spełnieniu marzeń wielu młodych ludzi.

W szkole regularnie odbywają się koncerty profesjonalnych artystów, na które zapraszani są uczniowie, ich rodziny, wszyscy sympatycy Szkoły oraz melomani. Każdy koncert na ogół poprzedzony jest krótką prelekcją dotyczącą wykonywanych utworów oraz przybliżającą sylwetki artystyczne występujących muzyków.

W Sali Kameralnej Szkoły w profesjonalnych warunkach można oglądnąć i wysłuchać nagrania koncertów i spektakli z najwybitniejszych sal koncertowych i teatrów z całego świata.

Szkoła Muzyczna I stopnia w Skawinie mieści się w gmachu Szkoły Podstawowej nr 6 (dawne Gimnazjum Nr 1) w Skawinie przy ul. Witosa 4. W godzinach popołudniowych wejście do Szkoły Muzycznej możliwe jest tylko od ulicy Bukowskiej.

Szkoła prowadzi kurs przygotowawczy dla kandydatów w formie zajęć umuzykalniających. Szczegółowe informacje w sekretariacie.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu o Szkole Muzycznej I stopnia w Skawinie 

Kontakt:
tel.: 12 291-22-88,
e-mail: smuz.sk@gmail.com
www.smuzskawina.edu.pl


REKRUTACJA PODANIA

KURS PRZYGOTOWAWCZY

>>> Informacje dla kandydatów <<<