Dla kandydatów

Szkoła Muzyczna I stopnia w Skawinie

Wnioski o przyjęcie do Szkoły Muzycznej I stopnia w Skawinie można składać od 1 marca 2018 roku. Wnioski są przyjmowane w sekretariacie szkoły do 31 maja 2018 roku. Najwygodniej będzie Państwu złożyć Wniosek w formie elektronicznej poprzez stronę internetową Szkoły. Pamiętajmy jednak, że przed przesłuchaniem dziecka, złożony Wniosek należy  podpisać własnoręcznie. Szkoła przyjmuje dzieci, które ukończyły 5 lat, a nie przekroczyły 16 roku życia.

Szkoła prowadzi zajęcia w specjalnościach: skrzypce, altówka, wiolonczela, fortepian, gitara, akordeon, perkusja, flet, klarnet, saksofon, trąbka, puzon. Uczymy samodyscypliny, samokontroli, umiejętności skupienia się, koncentracji, pokonywania stresu. Szkoła daje poczucie pewności siebie. Dzieci poprzez koncerty i audycje uczniowskie poznają na czym polega zdrowa rywalizacja, zdobywają obycie estradowo – sceniczne, dowiadują się, że trema może być mobilizująca i wręcz pomaga w udanym występie. Szkoła uczy odporności psychicznej, kultury osobistej, rozwija dziecko intelektualnie i artystycznie, przyczynia się do rozwoju osobowości dziecka.

Uczniowie bardzo chętnie przychodzą na zajęcia, lubią swoich nauczycieli, uwielbiają koncertować zarówno indywidualnie, jak i zespołowo. Poznają nowe koleżanki, nowych kolegów, są bardzo zadowolone ze szkoły i zajęć które się w niej odbywają. W naszej szkole muzycznej panuje wspaniała atmosfera, a to dzięki świetnej kadrze nauczycielskiej, złożonej wyłącznie z czynnych artystycznie muzyków. Uczniowie zdobywają laury na poważnych konkursach muzycznych w kraju i zagranicą. A jeżeli Państwo chcecie, aby Wasze pociechy odnosiły sukcesy na estradach muzyki klasycznej lub rozrywkowej, to edukacja i podstawowa wiedza z zakresu muzyki oraz umiejętność gry na instrumencie bardzo pomogą w spełnieniu marzeń wielu młodych ludzi.

W szkole regularnie odbywają się koncerty profesjonalnych artystów, na które zapraszani są uczniowie, ich rodziny, wszyscy sympatycy szkoły oraz melomani. Każdy koncert na ogół poprzedzony jest krótką prelekcją dotyczącą wykonywanych utworów oraz przybliżającą sylwetki artystyczne występujących muzyków.

W Sali Kameralnej Szkoły w profesjonalnych warunkach można oglądnąć i wysłuchać nagrania koncertów i spektakli z najwybitniejszych sal koncertowych i teatrów z całego świata.

Szkoła Muzyczna I stopnia w Skawinie mieści się w gmachu Szkoły Podstawowej Nr 6 (dawne Gimnazjum Nr 1) w Skawinie przy ul. Witosa 4. W godzinach popołudniowych wejście do Szkoły Muzycznej możliwe jest tylko od ulicy Bukowskiej.

Szkoła prowadzi kurs przygotowawczy dla kandydatów w formie zajęć umuzykalniających. Szczegółowe informacje w sekretariacie.

Kontakt: tel. 12 291-22-88, e-mail: smuz.sk@gmail.com, www.smuzskawina.edu.pl


>>> Rekrutacja – podania <<<

>>> Kurs przygotowawczy – podania <<<

>>> Informacje dla kandydatów <<<