Skawińskie Konkursy Muzyczne

Szkoła Muzyczna I stopnia w Skawinie organizuje dwie stałe imprezy konkursowe międzyszkolne o zasięgu ogólnopolskim dla uczniów szkół muzycznych I stopnia i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia klas 1 – 6:

  • Konkurs „Moja muzyka jest we mnie” – dedykowany uczniom różnych specjalności z wyjątkiem gry na perkusji. Konkurs wyłania najlepszych uczestników w poszczególnych grupach wiekowych i kategoriach określonych w Regulaminie. W finale spotykają się wszyscy zwycięzcy poszczególnych kategorii w każdej grupy wiekowej. Jury wyłania uczestników, którzy najlepiej potrafili zaprezentować swoje umiejętności muzyczne przyznając tytuły „osobowości” oraz nagrodę główną „osobowości roku”.
  • Konkurs „Skawińska wiosna perkusyjna” należy do grupy trudnych konkursów, wymagających doskonale opanowanie techniki gry na instrumentach perkusyjnych oraz świetnych predyspozycji muzycznych.

Obecnie w okresie po pandemii oba konkursy są planowane naprzemiennie – w każdym roku jeden konkurs.

Szkoła Muzyczna I stopnia w Skawinie organizuje ponadto mniejsze, imprezy konkursowe.

Konkursy skawińskie mają opinię dobrej organizacji i dużej życzliwości wobec wszystkich uczestników.

Serdecznie zapraszamy do pięknego miasta Skawina w celu spróbowania swoich sił w współzawodnictwie oraz uczestniczeniu w zdrowej rywalizacji.

Życzymy powodzenia.