Kameralne Spotkania z Muzyką

29 listopada 2018 odbył się kolejny  koncert z cyklu „Kameralne Spotkania z Muzyką”.
W pierwszej części usłyszeliśmy znakomity duet perkusyjny: Pawła Dyyaka i Jakuba Kołodzieja. Są to uczniowie klasy maturalnej Liceum Muzycznego w Krakowie profesora Leona Olejniczaka. Pomimo młodego wieku Paweł i Jakub odnoszą liczne sukcesy w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych w grze solowej. Sukcesy odnoszą również w grze zespołowej. Zwyciężyli w spektakularny sposób w Konkursie Zespołów Kameralnych w Veronie (Włochy), pomimo, iż byli najmłodszymi uczestnikami tej imprezy. W październiku 2018 kolejny raz wygrali międzynarodowy konkurs w Opolu.
Perkusiści swoje utwory wykonywali na marimbie i wibrafonie. W ich interpretacji wykonana muzyka porwała zarówno osoby dorosłe, jak i najmłodszych słuchaczy koncertu. Wielka ekspresja, precyzja techniczna, umiejętne zmiany barw, dynamiki, prowadzenie linii melodycznej i fantazja wykonania spowodowała wielkie brawa i spełnioną prośbę o bis!
Gratulacje dla obu wykonawców i obecnego na koncercie profesora Leona Olejniczaka.
Drugą część koncertu rozpoczął nasz świetny wiolonczelista, profesor Piotr Bylica. Jego wykonanie utworu „Intermezzo e danza finale” Gasparo Cassado było perfekcyjne, pełne emocji i pięknego brzmienia instrumentu. Profesor Piotr Bylica jest artystą koncertującym, i każdy jego występ jest ogromnym przeżyciem artystycznym dla słuchaczy.
Następnie zaprezentował się nasz uczeń Igor Zygmunt. Wspaniale zapowiadający się gitarzysta, wygrywający ostatnio wszystkie konkursy; mówiąc slangiem młodzieżowym „kosi” konkurentów swoją wspaniałą grą, wielką muzykalnością i biegłością techniczną. Usłyszeliśmy w jego wykonaniu „Sonatinę Popular Brasiliera” Leonardo Vincenzo Boccia. Igor za uzyskanie wysokich wyników w nauce w naszej szkole muzycznej,  uzyskał stypendium naukowe przyznane przez Burmistrza Miasta Skawiny pana Pawła Kolasę.  Igor Zygmunt jest uczniem w klasie gitary pana profesora Wojciecha Wojtucha.
Koncert zakończyła Zosia Hachlowska. Zagrała przepiękny utwór japońskiego kompozytora J. Hisaishi „Zaklęty zamek”. Młoda pianistka odważnie wystąpiła przed publicznością, poradziła sobie z trudnym utworem,  za co otrzymała duże brawa. Zosia jest uczennicą klasy VI fortepianu profesora Andrzeja Panasiuka.