W dniu 29 listopada 2017 odbyły się w naszej Szkole warsztaty dla instrumentalistów dętych blaszanych, które poprowadził znakomity pedagog dr Tomasz Ślusarczyk (Akademia Muzyczna w Krakowie oraz Akademia Muzyczna w Bydgoszczy).

Profesor rozpoczął warsztaty od grupowych ćwiczeń rozgrzewkowych, w szczególności poświęconych zagadnieniom oddechowym i artykulacyjnym. Następnie odbyły się zajęcia indywidualne, na których uczniowie klasy trąbki oraz puzony prezentowali przygotowane gamy, etiudy oraz utwory.

Profesor pracował z uczniami nad techniką oddechową oraz poprawną i brzmiącą artykulacją. Zostały także poruszone zagadnienia ćwiczeń codziennych i sposobu ich wykonywania a także odpowiedniej postawy podczas gry.

Uczniowie którzy wzięli udział w warsztatach:

Dominik Śliwa

Alexander Piwowarczyk

Julia Figuła

Mateusz Mazur

Julia Żurek

Maciek Koczwara

>> zdjęcia z warsztatów mistrzowskich<<