Ważne wyróżnienia dla ucznia i nauczyciela

Ostatnie dni w Szkole Muzycznej I stopnia w Skawinie stoją pod znakiem bardzo ważnych wydarzeń, którymi są przesłuchania uczniów przez Centrum Edukacji Artystycznej przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przesłuchania nie mają formuły konkursu. Uczniowie są oceniani przez komisję, jak w każdej szkole artystycznej, punktowo w skali 1 – 25 punktów. Nasi uczniowie mierzą się z najlepszymi uczniami z innych szkół. Należy zdecydowanie podkreślić, że przesłuchania CEA są bardziej wymagające od konkursów. W konkursach, wybrani przez swoich pedagogów uczniowie, biorą udział na zasadzie dobrowolności. Także dobrowolnie, uczniowie są zgłaszani na wybrany, najbardziej odpowiadający im konkurs.

W przesłuchaniach CEA, obowiązkowo biorą udział wszyscy uczniowie z danej klasy i specjalności ze wszystkich szkół muzycznych, nad którymi nadzór sprawuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Poziom trudności repertuaru, gatunek, forma muzyczna są określone. Każda szkoła deleguje swoich najlepszych uczniów, stąd bardzo wysoki poziom przesłuchań.

• W bieżącym roku komisję przesłuchań uczniów klas gitary tworzyli: prof. Ryszard Bałauszko, dr hab. Marek Nosal, mgr Dariusz Michałowski.

Z ogromną radością przekazuję wiadomość, że uczeń Igor Zygmunt z klasy profesora Michała Prószyńskiego otrzymał bardzo wysoką punktację na przesłuchaniach CEA. Komisja postanowiła wynagrodzić ucznia wyróżnieniem. Cieszymy się również z sukcesu nauczyciela, pana Michała Prószyńskiego, którego komisja uznała za wyróżniającego się pedagoga.

Życzę dalszych sukcesów artystycznych i pedagogicznych.

Konrad Szota
Szkoła Muzyczna I stopnia w Skawinie.